2010. július 16., péntek 09:29

Huszonöt éve jár Budapestre Jumbo Jet
    Budapest, 2010. július 16., péntek (OTS) - Pontosan ma huszonöt éve, hogy a Lufthansa légitársaság Boeing 747-230B típusú repülőgépe először landolt Magyarországon. Ezzel egy új korszak kezdődött a Ferihegyi repülőtér történetében, hiszen a hatalmas 747-es, becenevén a Jumbo Jet jelenléte a korszerű és nagy repülőterek közé emelte a budapesti légikikötőt.

    
    A hírhez tartozó kép(ek) ingyenesen letölthető(ek) a következő
internetcímen: http://ots.mti.hu/kep/OTS_20100716_001.jpg http://ots.mti.hu/kep/OTS_20100716_002.jpg

Negyed századdal ezelőtt, 1985. július 15-én több újság, sőt, még a televízió is kivonult a repülőtérre, a kilátóteraszon pedig százak tolongtak, hogy láthassák a Lufthansa D-ABYP lajstromjelű gépét, amely az óriásgépek közül elsőként szállt le a magyar fővárosban. A gép landolása fontos kilométerkő volt a repülőtér életében és előrevetítette a Ferihegyi repülőtér akkori modernizációját, ugyanis alig néhány hónap volt már csak hátra a 2-es terminál átadásáig. A budapesti légikikötő ezzel felkerült az első osztályú repülőterek világtérképére.

Az első években még ritkaságnak számított a Jumbo Jetek érkezése, azonban az utóbbi évtizedben már elmondható, hogy napi rendszerességgel szállnak le Magyarországon főleg csomag- és teherszállító cégek 747-esei, de érkeznek charter gépként is, és technikai kitérőként is leszállnak Magyarország legfontosabb repülőterén. A hatalmas, több száz tonnás gép jelenleg a legnagyobb géptípus, amely rendszeresen megfordul Budapesten. A rendkívüli méretekkel rendelkező repülő érkezése és indulása a ferihegyi futópálya betonján minden alkalommal lélegzetelállító látványt nyújt.

A Boeing 747-es a világ egyik legismertebb repülőgéptípusa, világszerte rajongói klubok százai jelzik azt a rendkívüli és impozáns érzést, amely ezt a géptípust övezi. Kisebb-nagyobb módosításokkal már negyven éve gyártják és közel négy évtizedig őrizte az egy járaton ülő legmagasabb utasszám rekordját. Legújabb változata, a jelentősen áttervezett 747-8 a következő hónapokban fog először szolgálatba állni éppen a Budapest Airport egyik jelentős teherszállító partnerénél, a Cargolux légitársaságnál.

A budapesti légikikötő méreteinél fogva még az ennél nagyobb teherszállító gépek fogadására is alkalmas, hiszen a 3707 méter hosszú 2-es futópálya a világ legnagyobb tehergépeit is biztonsággal tudja fogadni. Az óriás teherszállító gépek jelenléte az egész magyar gazdaság számára fontos, hiszen ezeken a gépeken utaznak Magyarország és a Távol-Kelet között a magyar ipar csúcsminőségű gyógyszerei és a világhírű libamáj is.

További információk és fotók:

Szilágyi Károly
Kommunikációs vezető
Budapest Airport Zrt.
E-mail: karoly.szilagyi@bud.hu
www.bud.hu
    

-------------------------------------------------------------------

      Az OTS internetes oldalán található hírek, közlemények, fotók a forrásmegjelöléssel (OTS) szabadon és korlátozás nélkül felhasználhatók. Továbbközlés esetén a közzétevő köteles az átvett anyagot tartalmának torzítása nélkül, félreérthetőséget, rosszindulatú következtetéseket kizáró, az eredeti szövegkörnyezetnek megfelelő módon feldolgozni és megjelentetni.
      Az OTS hírek nem képezik az MTI hírkiadás részét, az MTI által szó szerint továbbított tartalomért minden esetben a beadó a felelős.
© Copyright MTI Zrt.
      Az OTS szolgáltatással kapcsolatban további információt a (06-1) 441-9050 telefonszámon vagy a ots@mti.hu elektronikus levelező címen kaphat.


Forrás: OTS Üzleti Sajtószolgálat

MTI  © Minden jog fenntartva.